Ile kosztuje wymiana ekranu w telefonie komórkowym?

Ile kosztuje wymiana szybki w iPhonie 2021?

Naprawa telefonu komórkowego często bywa kosztowna. Wymiana ekranu jest często głównym powodem uszkodzenia. Ważne jest, aby wiedzieć, ile będzie kosztować wymiana ekranu telefonu. Poniżej omówimy koszty w różnych miastach i porównamy koszt wymiany digitizera w różnych modelach.

Pęknięty ekran - jak wpływa na koszt jego wymiany?

wymiana szybki w iPhonie
koszt wymiany szybki w telefonie

Wymiana ekranu może być kosztowna. Koszt naprawy dotyku będzie się różnił w zależności od wielu czynników. Pierwszym z nich jest model telefonu. Koszt naprawy wyświetlacza w telefonie jest mniejszy, jeśli jest on mniej wartościowy. Najbardziej kosztowne są zazwyczaj naprawy telefonu w obecnym wieku. Może to wynikać po części z wyższych kosztów zakupu części zamiennych.

Naprawa wyświetlaczy dotykowych czy matrycy może zająć sporo czasu. Cena za tę usługę nie należy do rzadkości. Stawka za wymianę digitizera może być uzależniona od marży konkretnej usługi. Koszty usługi będą wyższe, jeśli zakład naprawczy jest znany.

Jaki jest koszt wymiany szybki w ekranie telefonu? Dokładna lokalizacja serwisu będzie miała wpływ na ostateczny koszt. Duże miasta w zachodnich województwach mają najwyższe koszty naprawy. Serwisy zlokalizowane w mniejszych miejscowościach często okazują się bardziej atrakcyjne pod względem cen usług. Warszawa to miejsce, gdzie koszty wymiany ekranu dotykowego są najwyższe.

Jaki jest koszt wymiany pękniętej szybki w ekranie telefonu? Sprawdzamy ceny w zależności od regionu

Omówiliśmy już ile kosztuje wymiana szybki w telefonie i znamy , że koszt naprawy telefonów zależy od posiadanego modelu. Możemy zaproponować średnie stawki za poszczególne usługi. Poniżej przedstawiamy ceny za naprawę, dotykanie i wyświetlanie smartfonów, które zaczynają się od środka ceny. Wartości te mają jedynie charakter poglądowy. Naprawa telefonów o wyższej wartości może być droższa.

Naprawa telefonów

Cena wymiany szybki w telefonie przedstawiona jest w pierwszej kolumnie. W ciągu kilku godzin roboczych można łatwo naprawić stłuczoną lub pękniętą szybkę. Koszt takiej naprawy zaczyna się od 200 zł. Najniższe ceny znajdują się w województwie warmińsko-mazurskim i świętokrzyskim. Naprawa telefonów w województwie zachodniopomorskim czy Wielkiem zazwyczaj wiąże się z nieco większymi wydatkami. Stłuczona szyba to koszt około 270 zł. Jest to mediana kosztów naprawy telefonów w środku tej ceny. W przypadku nowszych modeli, koszty naprawy są nieco wyższe.

Stłuczone szkło nie musi być obecne w aparatach naszych telefonów. W tym scenariuszu, nie ma potrzeby naprawy digitizera i koszt usługi może wydawać się bardziej atrakcyjny. Pęknięte szkło może wiązać się z kosztami, które wahają się od 67 do 85 PGN. Ceny podane są w drugiej kolumnie.

Naprawa komórek to nie tylko wymiana matrycy w telefonie. Najczęstszą usługą jest naprawa gniazda ładowania. Koszt tej usługi będzie zależał od wybranego modelu. W trzeciej kolumnie naszego zestawienia prezentujemy przykładowe koszty naprawy gniazda ładowania w telefonie z ceną pośrednią. Usługa ta kosztuje od 85 do 110 zł.

W czwartej kolumnie naszego zestawienia znajduje się koszt wymiany baterii w telefonie. Jest to kolejna popularna usługa wśród posiadaczy telefonów komórkowych. Większość nowoczesnych telefonów posiada baterie wbudowane w obudowę. Dlatego tak ważne jest, aby wykwalifikowani specjaliści wymieniali te baterie. W przypadku telefonów średniej klasy koszt wymiany baterii może wynieść od 120 do 170 zł. Stawka za wymianę baterii w najnowszych modelach telefonów często okazuje się znacznie droższa. Kolejnym czynnikiem jest koszt zakupu fabrycznie nowej baterii.

W wielu przypadkach konieczna jest całkowita wymiana matrycy w telefonie. Jest to zazwyczaj bardziej kosztowne. Będziemy musieli wymienić matrycę w telefonie, która wynosi od 300 do 230 PGN. Stawki dla poszczególnych miast podaliśmy w ostatniej kolumnie naszego cennika. Całkowita wymiana ekranu w nowszych modelach telefonów jest nieco droższa.

Naprawa wyświetlaczy LCD Koszt naprawy w wybranych modelach telefonów

Naprawa wyświetlaczy LCD

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, koszt naprawy telefonów może się różnić w zależności od modelu. Dobrym przykładem będzie tutaj wymiana matrycy w telefonie, która może kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Dlatego też poniżej wyjaśnimy, ile kosztuje wymiana ekranu w kilku popularnych modelach smartfonów.

W pierwszej kolumnie podaliśmy medianę cen za wymianę digitizera w smartfonach Samsung Galaxy S9. Jest to typowy koszt naprawy wyświetlaczy. Stłuczone szkło w tym obszarze może kosztować od 400-500 zł. Naprawa wyświetlaczy w telefonach IPhone jest zazwyczaj droższa. Średni koszt naprawy wyświetlaczy w telefonach IPhone 6, podaliśmy w drugiej kolumnie. Uszkodzona szyba może spowodować wydatek od 450 do 510 zł. Czasami naprawy są bardziej kosztowne. Dobrą ilustracją jest zbita szyba w telefonach Nokia Lumia 930. Średni koszt naprawy wyświetlacza w tym regionie wynosi od 580 do 680 zł. Niektóre serwisy pobierają nieco więcej.

Ostatnia komora w naszym zestawieniu wyświetla średnią cenę za naprawę wyświetlaczy w telefonie Huawei P9. Jest to dość popularny model, istniejący na rynku od kilku lat. Koszt za ten produkt jest dość atrakcyjny. Szkła, które uległy tutaj pęknięciu kosztują od 240 do 320 polskich Lirów. Poniżej przedstawiamy stawki uśrednione według województw lub miast.

Jaki jest koszt naprawy telefonu? Przyglądamy się kosztom naprawy wybranych modeli.

Jaki jest koszt wymiany ekranu w smartfonie?

Pęknięte szkło w telefonach to problem z ekranem smartfonów. Dzieje się tak pomimo tego, że zainwestowaliśmy w folie ochronne, a także inne technologie, które mają chronić nasze urządzenia. Istnieje możliwość wymiany szkła w ekranie smartfona w przypadku, gdy ulegnie ono uszkodzeniu. Ile kosztuje usługa wymiany ekranu w smartfonie? Warto rozważyć dodanie dodatkowej ochrony, takiej jak opcja wymiany ekranu przy zakupie iPhone’a bezpośrednio u operatora. Choć niekoniecznie muszą być one najtańsze, to jest to najlepsze z możliwych rozwiązań.

Pamiętacie erę Nokii 3210? Fiński telefon, jak i inne modele tej marki sprzed „nastu” lat były nieugięcie wytrzymałe. Mógł spaść, upaść, wpaść w spodnie i być podatny na uderzenia, gdy siedziało się na krześle. Współczesne smartfony są wrażliwsze, bardziej podatne na zarysowania, uszkodzenia i awarie spowodowane upadkami. Uszkodzeniu ulega ekran wyświetlacza. najczęstszą usterką i rozwiązaniem jest wymiana wyświetlacza. I tu oczywiście rodzi się pytanie: ile kosztuje wymiana szkła i czy w ogóle warto to robić?

Koszt wymiany ekranu w smartfonie

Łatwo zauważyć, że ceny różnią się w zależności od regionu i modelu smartfona. Naprawa wyświetlacza w droższych modelach, takich jak iPhone czy Samsung Galaxy, może wynieść nawet 500 zł. Jest to zależne od osoby, która ją wykonuje. Serwis, który posiada autoryzację producenta będzie kosztował więcej, ale i tak można liczyć na wymianę. Czasem jednak można spodziewać się gorszej jakości pracy w mniej znanych serwisach, które oferują drobne naprawy smartfonów.

Cena wymiany wyświetlacza w najskuteczniejszych serwisach naprawczych może Cię zaskoczyć. Samsung prezentując kilka miejsc, w których można liczyć na autoryzowane serwisy naprawy ekranów smartfonów przedstawia dokładny cennik wymiany wyświetlacza w swoich smartfonach. Jaki koszt poniesiesz za wymianę wyświetlacza w swoim smartfonie Samsung? Oto niektóre z nich:

Ważne jest, abyś był świadomy ile będzie Cię kosztowała wymiana szybki w Twoim telefonie. Na przykład 400-500 zł może być bardzo zbliżone do kosztu zakupu telefonu. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich modeli. Smartfony, które mają mniej niż rok znacznie tracą na wartości. Dlatego wymiana ekranu w telefonie, który ma cztery lata lub więcej, może nie być tak efektywna, jak zakup modelu nieco nowocześniejszego.

Koszt wymiany ekranu w smartfonie

Wymiana pękniętego szklanego ekranu w smartfonie jest kosztowna.

Cena nie obejmuje części zamiennych. Naprawa ekranu w smartfonie często nie jest tak droga jak robocizna, ale bardziej od części. Wyświetlacze nie zawsze są dostępne. Wyświetlacze często nie są dostępne i trzeba polegać na imporcie z zagranicy. Możliwe jest, aby zapłacić kilkaset złotych za części zamienne. Jeśli weźmiemy pod uwagę wydatek na naprawę, to koszt wymiany szkła w smartfonie w tym scenariuszu może wynieść nawet np. 500 zł.

W tym przypadku najważniejszym aspektem jest określenie podzespołów, które uległy awarii. Wymiana szkła w smartfonie to tylko jeden problem, po analizie stanu technicznego moglibyśmy dojść do wniosku, że np. inne elementy, takie jak gniazdo ładowania również zostały uszkodzone w wyniku upadku. To spowoduje wzrost kosztów wymiany wyświetlacza w pozostałych serwisach.

Jak możesz zabezpieczyć swój telefon?

Jak możesz zabezpieczyć swój telefon

Czasami korzystniejsze jest wcześniejsze informowanie klientów o ewentualnych problemach. Tę kwestię można rozwiązać dbając o ubezpieczenie telefonu. Warto jednak przekalkulować wysokość swojej raty, aby mieć pewność, że polisa ubezpieczeniowa zabezpiecza telefon przed zgubieniem, kradzieżą, a także skutkami zalania. Możesz również zabezpieczyć swój telefon odpowiednim etui, a także szkłem hartowanym. Taki zestaw akcesoriów sprawi, że większość osób nie będzie musiała pytać czy wymienić ekran w swoim telefonie. W większości przypadków dobra ochrona dla smartfona zapewni mu bezpieczeństwo. Choć może to kosztować 200 złotych, to i tak jest to tańsza opcja niż wymiana ekranu w razie wypadku.